Перейти до основного вмісту

Обмеження використання небезпечних речовин в електричному та електронном обладнанні

Із 22 вересня 2017 року набуває чинності Технічний регламент обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затверджений Постановою КМУ №139 від 10 березня 2017 року (далі – Технічний регламент RoHS). Цей Технічний регламент розроблений на основі Директиви 2011/65/EC і поширюється, у тому числі, на:

 • медичні вироби, кабелі або запасні частини для ремонту медичних виробів, введені в обіг з 1 січня 2018 року;
 • медичні вироби для діагностики in vitro, кабелі або запасні частини для ремонту медичних виробів для діагностики in vitro, введені в обіг із 22 липня 2018 року.

Технічний регламент встановлює максимально допустимі кількості небезпечних речовин, виключення з обмежень, обов'язки виробників, уповноважених представників виробників, імпортерів і розповсюджувачів, вимоги до декларації про відповідність.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», для введення в обіг продукція повинна відповідати вимогам усіх чинних Технічних регламентів, застосовних до даної продукції. Таким чином, виконання вимог Технічного регламенту RoHS необхідно оцінювати спільно із "профільними" Технічними регламентами щодо медичних виробів (Постанова КМУ №753) і медичних виробів для діагностики in vitro (Постанова КМУ №754).

Процедура оцінки відповідності виконується виробником або його уповноваженим представником відповідно до Модуля «А» (процедура внутрішнього контролю виробництва) Постанови КМУ №95 «Про затвердження модулів оцінки відповідності, які використовуються для розроблення процедур оцінки відповідності, та правил використання модулів оцінки відповідності». Після виконання процедури, але до введення продукції в обіг, складається декларація про відповідність, і на виріб наносять знак відповідності технічним регламентам.

NB! Декларацію про відповідність складають українською мовою або перекладають, а її приблизна структура наведена у Технічному регламенті.

NB! Знак відповідності технічним регламентам наносять на готове обладнання, або на табличку із технічними даними, або на упаковку і супровідні документи.

Технічний регламент описує відповідальність таких суб'єктів господарювання:

 • виробник;
 • уповноважений представник виробника в Україні;
 • імпортер;
 • розповсюджувач.

Виробник, його уповноважений представник зобов'язані зберігати технічну документацію та декларацію про відповідність протягом 10 років після введення електричного або електронного обладнання в обіг для  подання їх на запити органів державного ринкового нагляду.                                                                   

Всі суб'єкти протягом 10 років із моменту введення в обіг обладнання повинні мати можливість на запит органів ринкового нагляду повідомити інформацію для ідентифікації:

 • суб'єктів, які здійснили постачання їм обладнання,
 • і суб'єктів, яким вони здійснили постачання електричного або електронного обладнання.

Компанія «Кратія» пропонує виконання робіт по проведеню оцінки відповідності вимогам Технічних регламентів. Ми володіємо необхідними знаннями, досвідом і вміннями для проведення всіх необхідних робіт. Ми візьмемо на себе керівництво і організацію процесу, допоможемо провести процедуру в стислі терміни.

Ми надаємо:

 • всі необхідні консультації щодо вимог Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, списку необхідних документів та порядку їх легалізації;
 • професійну експертизу документації;
 • формування Технічного файлу згідно вимог Технічного регламенту;
 • розробку Декларації відповідності вимогам Технічного регламенту;
 • розробку проекту маркування упаковки та інструкції (керівництва користувача).
   

 

Попередні консультації ми надаємо безкоштовно, дзвоніть нам за телефоном +38 (068) 064-78-31, +38 (044) 223-61-67, або пишіть на е-мейл info@cratia.ua, або приїжджайте на зустріч безпосередньо до нашого офісу.