Технічне регулювання косметичної продукції в Україні знаходиться у процесі активної гармонізації із законодавством ЄС.
У зв’язку зі вступом в силу Технічного регламенту на косметичну продукцію, затвердженого Постановою КМУ №65 від 20.01.2021 року (з перехідним періодом у 18 місяців), регуляторні вимоги до косметичної продукції можна розділити на два періоди:
- до 02.08.2022 року - косметична продукція вводиться в обіг на підставі санітарно-епідеміологічного (гігієнічного) сертифіката;
- з 03.08.2022 - косметична продукція, що вводиться в обіг, повинна відповідати вимогам Технічного регламенту.
У цьому розділі ми розповідаємо про вимоги до сертифікації, які є необхідними для ввезення і введення в обіг косметичної продукції до вступу в обов’язкове застосування Технічного регламенту на косметичну продукцію, тобто до 03.08.2022.
З 2006 року ми професійно виконуємо роботи із сертифікації косметичної продукції в Україні, маємо глибокі знання українського і європейського законодавства, практичний досвід їх застосування. Ми провели сертифікацію більш 300 зарубіжних і національних виробників.
|
Санітарно-епідеміологічна (гігієнічна) сертифікація
Відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного і епідеміологічного благополуччя населення» для введення в обіг косметичної продукції потребується санітарно-епідеміологічний сертифікат (гігієнічний сертифікат).
Санітарно-епідеміологічний (гігієнічний) сертифікат – разовий документ, виданий органами державної санітарно-епідеміологічної служби, що підтверджує безпеку для здоров’я і життя людини окремих видів товарів широкого споживання (парфумерно-косметичних виробів, товарів дитячого асортименту, виробів побутового призначення тощо) на підставі результатів проведених санітарно-хімічних, токсикологічних, фізико-хімічних, радіологічних, мікробіологічних та інших досліджень.
Порядок проведення санітарно-гігієнічної експертизи і видачі сертифікатів затверджений Наказом МОЗ України №247 від 09.10.2020 року.
Заявка на санітарно-гігієнічну експертизу містить інформацію про виробника, Заявника (власника висновку), код зовнішньоекономічної діяльності, найменування і сферу застосування та реалізації продукції. Заявка може включати великий список однотипної продукції.
Разом із Заявкою потрібно подати документацію на продукцію і зразки. Інспектування виробництва не проводиться, відповідність GMP не потребується.
Проведення експертизи і видачу за результатами її проведення висновку здійснює Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів. Експертиза включає у себе лабораторні дослідження зразків продукції, експертизу наданих документів, наукове обґрунтування критеріїв безпеки і умов використання продукції.
За результатами проведення експертизи видається висновок (сертифікат), затверджений Головою Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів, із внесенням до електронного реєстру.
Термін дії висновку (гігієнічного сертифіката) для імпортної продукції – 5 років. Після закінчення терміну дії висновку необхідно проходити процедуру заново.
Маркування
Маркування косметичної продукції, що вводиться в обіг за гігієнічним висновком, повинне відповідати Законам України «Про захист прав споживачів», «Про загальну безпеку нехарчової продукції», ДСТУ ISO 22715:2019 «Косметична продукція. Упаковка і маркування» та іншим законодавчим актам.
Маркування повинне включати:
- назву продукту, торгову назву;
- назву і адресу відповідальної особи за надання продукту на ринку;
- найменування і місцезнаходження виробника;
- перелік інгредієнтів;
- призначення продукту;
- умови зберігання;
- номінальну кількість;
- номер партії, дату виробництва та інші дані для ідентифікації продукції;
- термін придатності;
- запобіжні заходи;
- інструкцію з використання;
- відомості про вміст шкідливих речовин і застереження із застосування;
- відмітку про наявність у складі генетично модифікованих організмів;
- відомості про необхідні дії після закінчення терміну придатності і про можливі наслідки у разі невиконання цих дій;
- якщо застосовне: якщо косметична продукція може бути небезпечною для здоров’я чи майна споживача, або для навколишнього середовища – то інформацію про такі властивості і можливі наслідки.
Інформація надається державною (українською) мовою.
Стікерування не заборонене. Макети на косметичну продукцію, що вводиться в обіг за гігієнічним висновком, не потребує реєстрації.
Наші послуги і роботи
Компанія «Кратія» надає повну регуляторну підтримку та супроводжує на всіх етапах розміщення косметичної продукції на ринку України:
- перевірка складу косметичної продукції;
- отримання санітарно-епідеміологічного сертифіката;
- розробка маркування і графічного файлу упаковки;
- оцінка відповідності косметичної продукції вимогам Технічного регламенту;
- юридичний і консультаційний супровід виробника, Відповідальної особи або дистриб’ютора (імпортера).
Ми володіємо потрібними знаннями і досвідом проведення робіт, відмінно говоримо і пишемо англійською. Ми візьмемо на себе керівництво і організацію процесу, допоможемо сформувати пакет документів і провести процедуру в стислі терміни.
Попередні консультації ми надаємо безкоштовно, дзвоніть нам за телефоном +38 (044) 332-42-94, 221-71-29, або пишіть нам на електронну пошту info@cratia.ua, або приїжджайте на зустріч до нас в офіс.