Перейти до основного вмісту

Внесення лікарського засобу до Національного переліку

З 1 вересня 2017 року лікарські засоби, зареєстровані і включені до Національного переліку основних лікарських засобів (далі – Національний перелік), підлягають закупівлі установами охорони здоров'я, що повністю або частково фінансуються з державного і місцевих бюджетів. Ці вимоги не поширюються на лікарські засоби, що закуповуються Міністерством охорони здоров'я на підставі Договорів зі спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі.

Національний перелік затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №333 від 25.03.2009 року.

Внесення лікарського засобу до Національного переліку виконує експертний комітет з відбору і використання основних лікарських засобів на підставі положення, затвердженого Міністерством охорони здоров'я України.

Для внесення лікарського засобу до Національного переліку необхідно подати Заяву і документи, що підтверджують порівняльну ефективність (результативність), порівняльну безпеку і економічну доцільність лікарського засобу.

Обґрунтування економічної доцільності лікарського засобу є модельованим фармакоекономічним аналізом із застосуванням різних типів аналізу (аналіз вартості захворювання, витрати-ефективність, витрати-корисність, вплив на бюджет, мінімізація витрат і ін.).

Документація також включає інформацію відносно цін на лікарський засіб в інших країнах світу і запропоновану модель ціноутворення для України.

Документація готується для конкретного показання до застосування даного лікарського засобу.

Експертний комітет з відбору і використання основних лікарських засобів протягом 180 днів, в порядку черговості, розглядає подані Заяви і супровідну документацію. За результатами прийнятих рішень відносно розглянутих заяв експертний комітет формує до 1 липня поточного року чергову редакцію Національного переліку, яку подає на затвердження до Міністерства охорони здоров'я України.

 

Компанія «Кратія» пропонує професійну допомогу в підготовці Заяви і пакету документів для включення лікарського засобу до Національного переліку. Заздалегідь звертаємо увагу на те, що ми не пропонуємо гарантоване включення лікарського засобу до Національного переліку.

Для початку співпраці або отримання консультації Вам необхідно зателефонувати за номером +38 044 361-48-28, +38 044 221-71-29, написати листа за адресою info@cratia.ua або приїхати на зустріч до нас в офіс.