Шановні колеги, Звертаємо увагу на те, що 18 січня 2025 року вводиться в дію Закон України № 3910-IX, який забороняє рекламну інформацію на маркуванні лікарських засобів. Законом заборонено нанесення на упаковку лікарських засобів будь-якої інформації рекламного характеру, а також інформації про інших юридичних осіб або фізичних осіб, які не є виробником лікарського засобу або Pаявником (власником реєстраційного посвідчення). […]
Лікарські засоби: новини по реєстрації, фармаконагляду та управління якістю
В даному дайджесті Ви знайдете найбільш важливі новини щодо реєстрації, управління безпекою та якістю лікарських засобів в Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Грузії, Казахстані, Киргизстані, Молдові, Монголії, Таджикистані, Туркменістані, Україні та Узбекистані, що набрали чинності наприкінці 2018-го і в першому півріччі 2019 року.
Коротко про найбільш значуще:
У Вірменії 30.03.2019 набрало чинності Рішення уряду РВ від 28 лютого 2019 року № 162-Н «Про встановлення Порядків державної реєстрації, перереєстрації, продовження терміну дії сертифікату лікарських засобів у Республіці Вірменія», що внесло істотні зміни в реєстраційні процедури.
У Киргизстані в грудні 2018 року набув чинності новий Порядок організації системи фармаконагляду, розроблений відповідно до GVP ЄАЕС.
У березні 2019 набули чинності суттєві зміни до порядку реєстрації лікарських засобів, в тому числі: видача безстрокового реєстраційного свідоцтва після перереєстрації, запровадження прискореної та спрощеної процедури реєстрації лікарських засобів, зареєстрованих в США, Великобританії, Швейцарії, Європейському Союзі та Японії, а також перекваліфікованих ВООЗ, спрощений і прискорений процес реєстрації орфанних продуктів та багато іншого.
Також в Киргизстані вводиться єдина інформаційна система по всім регуляторним процесам, яка переводить взаємовідносини регуляторного органу з операторами медичного і фармацевтичного ринку в електронний формат (система онлайн-реєстрації лікарських засобів, онлайн-сертифікація лікарських засобів та медичних виробів, єдине вікно для митного очищення ліків та медичних виробів при імпорті).
У Казахстані на початку квітня були внесені зміни в порядок проведення інспектування, введено реєстр фармацевтичних інспекторів Республіки Казахстан, доповнений список документів, які додаються до Заявки на проведення інспекції та конкретизовані випадки проведення інспектування.
В середині квітня були внесені значні зміни в Правила експертизи лікарських засобів, багато пунктів наказу були викладені в новій редакції. Граничний термін подачі Заяви на перереєстрацію був змінений і склав 180 днів до закінчення терміну дії реєстраційного посвідчення, замість 6 місяців після закінчення дії свідоцтва як раніше. В кінці травня даний Наказ було скасовано.
В кінці квітня були внесені зміни в правила маркування і правила складання інструкції з медичного застосування, внесена додаткова інформація та деталізовані вимоги до документів.
В Узбекистані в кінці жовтня 2018 року було прийнято Постанову про процедуру визнання результатів реєстрації ЛЗ та субстанцій країн з високими регуляторними вимогами. У середині лютого 2019 року відбулася перша Президія з процедури визнання та були отримані перші реєстрації за спрощеною процедурою, що стало свідченням про успішне впровадження Постанови.
В Україні на початку квітня 2019 року набули чинності зміни до Порядку державної реєстрації лікарських засобів і в ряд пов’язаних законодавчих актів. Серед найбільш значущих змін:
- змінено граничний термін подачі Заяви на перереєстрацію з 90 до 180 днів до закінчення дії реєстраційного посвідчення. Ми рекомендуємо подавати Заяву на перереєстрацію за 10-12 місяців до дати закінчення реєстрації.
- на 1 рік (до 31 березня 2020 року) продовжено термін дії реєстраційних свідоцтв, виданих за спеціальною процедурою (Наказ МОЗ №721) реєстрації ліків, що закуповуються спеціалізованими міжнародними організаціями.
В середині липня набрав чинності Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, для багатьох положень якого встановлено перехідні періоди строком від 6 місяців.
В Євразійському економічному союзі на кінець травня 2019 року за єдиними правилами ЄАЕС були зареєстровані 2 лікарських засоби, для обох в якості референтної країни був обраний Казахстан. Всього в Єдиній інформаційній системі Союзу знаходиться на розгляді 68 заяв на реєстрацію ліків.
Більш детальну інформацію про ці та інші зміни Ви знайдете у PDF-файлі.
Якщо у Вас залишилися які-небудь питання – будемо раді на них відповісти по е-мейл info@cratia.ua, по телефону +38 044 332-42-94, або на зустрічі у нас в офісі.