Перейти до основного вмісту
Будьте в курсі - підпишіться на нашу розсилку.
Електронна адреса читача.

Новини

COVID-19: звільнення від ПДВ, спрощені закупівлі та реєстрація, вплив на процеси

Не так давно світову спільноту сколихнула новина щодо випадків пневмонії, спричиненої  невідомим патогеном, а уже сьогодні питання поширення та запобігання коронавірусної інфекції (COVID-19) виступає одним з найбільш обговорюваних та гострих, як на рівні світових організацій та держав, так і на рівні кожної компанії та громадянина.

Методичні рекомендації щодо медичних виробів та оновлення стандартів

22 січня був опублікований Наказ МОЗ України №142 “Про затвердження методичних рекомендацій із застосування Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 753, Технічного регламенту щодо медичних виробів для діагностики in vitro, затвердженого

Важливо: одиниці SI на маркуванні в Україні

Через 11 місяців, а саме 01.01.2021 р., закінчується перехідний період, після якого одиниці виміру на маркуванні продукції, що вводиться в обіг, повинні бути відображені з використанням одиниць SI. Вимоги Наказу Мінекономрозвитку № 914 від 04.08.2015 р. поширюються на всю продукцію, яка вводиться в обіг на території України, включаючи:

Нове у маркуванні харчових продуктів

Угода про Асоціацію зобов'язує Україну гармонізувати своє законодавство з Європейським Союзом. Як наслідок цього, в 2019 році в Україні вступили в силу кілька законодавчих актів, що встановлюють правові та організаційні засади про інформацію для споживачів, які вплинули на маркування харчових продуктів, в тому числі дієтичних добавок, дитячого та медичного харчування.

Новини стосовно маркування харчових продуктів в Україні

Інформуємо стосовно найбільш актуальних новин щодо харчових продуктів в Україні.
 
Мовний Закон. 16 липня набув чинності Закон України "Про забезпечення функціонування української мови, як державної". Закон встановлює, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова, проте регулює лише суспільні відносини та не втручається у приватне життя.
 

Як Brexit впливає на ринок медичних виробів в Україні?

Останнім часом в засобах масової інформації все частіше з'являються новини з тегом «Brexit», які зачіпають різні аспекти політики та економіки Сполученого Королівства. Розглядаючи новий вектор розвитку будь-якої країни, ми в першу чергу припускаємо саме політичний процес, який має важкопрогнозований і багаторівневий вплив на певні сфери економіки, галузі та продукцію. У всьому обсязі інформації та аналітики важливо не впустити положення, які можуть бути застосовані для точкової галузі.

Визнання сертифікатів EC на медичні вироби в Україні

Близько трьох років тому був підписаний перший договір про визнання результатів з нотифікаційним органом TÜV SÜD. Даний договір поклав початок процедури національної сертифікації медичних виробів з європейського ринку більш швидким, економічним і прозорим шляхом.

Огляд змін у законодавстві стосовно медичних виробів у Україні

Повідомляємо найбільш актуальні новини щодо медичних виробів в Україні за червень, липень та серпень 2019 року. 

Технічні регламенти та ринковий нагляд. 3 липня набули чинності зміни до Закону України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності", прийняті на підставі Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу в сфері технічного регулювання". Найбільш значимі зміни: