Консультація

Важливо: одиниці SI на маркуванні в Україні

Через 11 місяців, а саме 01.01.2021 р., закінчується перехідний період, після якого одиниці виміру на маркуванні продукції, що вводиться в обіг, повинні бути відображені з використанням одиниць SI. Вимоги Наказу Мінекономрозвитку № 914 від 04.08.2015 р. поширюються на всю продукцію, яка вводиться в обіг на території України, включаючи:

  • лікарські засоби;
  • медичні вироби;
  • харчові продукти;
  • косметичні засоби.

Для імплементації одиниць SI у маркуванні лікарських засобів, які вже зареєстровані в Україні, необхідно подати Заявку на відповідний тип змін до МОЗ України, пройти процедуру експертизи та затвердження, отримати оновлений текст маркування, потім подати кольорові графічні макети на реєстрацію до ЄАІС Держлікслужби. Ми рекомендуємо невідкладно почати процес, оскільки процедура державної експертизи та затвердження змін займає кілька календарних місяців.

Зміна маркування медичних виробів і косметичних засобів не вимагає затвердження або реєстрації, але в деяких випадках може знадобитися повідомлення про зміни. Ми рекомендуємо заздалегідь привести маркування у відповідність до вимог Наказу № 914, щоб уникнути проблем із розміщенням та наданням продукції на ринку України.

Для дієтичних добавокмедичного харчування або харчового продукту для контролю ваги може знадобитися внесення змін в Додаток до звіту. Для дитячого харчування та функціонального дитячого харчування необхідно провести процедуру внесення змін у Додаток до Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Метою наказу № 914 є практична реалізація положень ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» в частині єдності вимірювань. Незважаючи на те, що правила поширюються саме на маркування, ми також рекомендуємо переглянути інформацію в інструкціях для застосування (посібниках користувача) для збереження єдиного підходу.

Бажаєте дізнатися більше? Зв’яжіться з нами: 

ПОПЕРЕДНЯ НАСТУПНА
Будьте в курсі - підпишіться на нашу розсилку.

Ми професійно виконуємо реєстрацію лікарських засобів, оцінку відповідності медичних виробів, сертифікацію косметики, засобів для дезінфекції та спеціальних харчових продуктів в Україні.
Найкраще про нашу експертизу та якість роботи можуть розповісти наші партнери, міжнародні корпорації та національні виробники. За більш ніж 15 років роботи ми виконали роботи для:

  • понад 150 виробників лікарських засобів та активних субстанцій,
  • понад 800 виробників медичних виробів та техніки,
  • понад 300 виробників спеціальних харчових продуктів та косметичних засобів.
Необхідна консультація?
Залиште заявку і ми зв’яжемось з Вами: