HACCP / ISO 22000
1 жовтня 2012 року Міністерство аграрної політики затвердило наказ №590 “Вимоги щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)”, з метою адаптації Українського законодавства до законодавства Європейського союзу. У цьому законодавчому акті описується необхідність впровадження НАССР.
Потім 20 вересня 2016 вступив в силу розділ VII закону “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, де прописані уточнюючі дані, а саме: у всіх операторів ринку харчових продуктів повинні бути, принаймні, програми-передумови впровадження системи НАССР. Законодавчо встановлений термін 3 роки, але впровадження планується поетапно:
- з 20 вересня 2017 року НАССР став обов’язковим для підприємств (крім малих), які працюють з необробленими харчовими продуктами;
- до 20 вересня 2018 НАССР повинні ввести всі інші оператори ринку харчових продуктів, крім малих;
- до 20 вересня 2019 НАССР повинні впроваджувати навіть представники малого бізнесу, які пов’язані з виробництвом, транспортуванням, зберіганням або розповсюдженням харчової продукції.
Малими вважаються ті підприємства, які постачають продукти харчування кінцевому споживачеві, мають не більше 10 осіб робочого персоналу, розташовані на площі не більше 400 квадратних метрів. А також ті, які не поставляють продукти харчування кінцевому споживачеві, і мають не більше п’яти осіб робочого персоналу.
Кому потрібен НАССР?
Наступні оператори ринку харчових продуктів поетапно зобов’язані впровадити концепцію аналізу небезпек і критичних контрольних точок (HACCP):
- виробники інгредієнтів;
- виробники і постачальники харчових продуктів(в тому числі дієтичних добавок харчових продуктів для спеціальних медичних цілей; харчових продуктів для контролю ваги);
- підприємства оптової і роздрібної торгівлі;
- підприємства громадського харчування;
- організації, що надають послуги транспортування, зберігання та дистрибуції харчової продукції;
- організації, які надають послуги миття та дезінфекції підприємств виробництва харчової продукції;
- виробники і постачальники обладнання для харчової промисловості;
- виробники і постачальники миючих і дезінфікуючих засобів;
- виробники і постачальники пакувальних та інших матеріалів, що контактують з харчовими продуктами.
Компанія “Кратія” пропонує роботи з аналізу поточної ситуації, розробки та впровадження принципів НАССР, для подальшої сертифікації і поліпшення безпеки кінцевої продукції та/або послуги.
Компанія “Кратія” готова надати ряд вищеописаних послуг не тільки для українських виробників, але і для країн пострадянського простору, серед яких: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Монголія, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан.
Якщо Ви не можете самостійно визначити чи можуть бути застосовані принципи НАССР до Вашого виду діяльності – зверніться до нас.
Попередні консультації ми надаємо безкоштовно, дзвоніть нам за телефоном +38 (068) 064-78-31, +38 (044) 223-61-67, або пишіть на е-мейл info@cratia.ua, або приїжджайте на зустріч безпосередньо до нашого офісу.