Консультація

Реєстрація дієтичних добавок, медичного і дитячого харчування

Ввезення та обіг харчових продуктів регулюється Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Законом України “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я і благополуччя тварин”, а також з 06.08.2019 р. Законом України “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів”.

Вимоги основного Закону встановлюють перелік продукції, яка підлягає обов’язковій реєстрації в Україні. До такої продукції відносяться:

  • новітні харчові продукти;
  • харчові добавки;
  • ароматизатори, за винятком окремої групи ароматизаторів, визначених центральним органом виконавчої влади;
  • ензими;
  • допоміжні матеріали для переробки, і матеріали, які контактують з харчовими продуктами, а також ті, які вводяться в обіг та/або вперше використовуються на території України;
  • питна вода, яка планується до віднесення до категорії «вода питна мінеральна».

Основним законодавчим актом, який регулює ввезення та обіг продуктів дитячого харчування (в тому числі функціонального дитячого харчування) є Закон України «Про дитяче харчування».

Таким чином, законодавство України визначає наступні види спеціальних харчових продуктів:

БАД (біологічно активні добавки) – дієтичні добавки, які класифікуються як харчовий продукт, що вживається в невеликих визначених кількостях додатково до звичайного харчового раціону, який є концентрованим джерелом поживних речовин, в тому числі білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин (цей перелік не є виключним), і виготовлений у вигляді таблеток, капсул, драже, порошків, рідин або інших формах.

Медичне харчування (харчовий продукт для спеціальних медичних цілей) – спеціально розроблений та виготовлений продукт, який споживається під наглядом лікаря. Цей продукт призначений для часткової або повної заміни звичайного раціону харчування пацієнтів з обмеженою, ослабленою або порушеною здатністю приймати, перетравлювати, засвоювати звичайні харчові продукти або певні поживні речовини, що містяться в них, або їх метаболіти. Продукти для спеціальних медичних цілей також можуть призначатися для повного або часткового годування пацієнтів з іншими визначеними лікарями потребами, які неможливо задовольнити шляхом модифікації звичайного раціону харчування.

Харчовий продукт для контролю ваги – це спеціально виготовлений харчовий продукт, призначений для вживання під час дотримання низькокалорійного раціону харчування для зменшення ваги, який при вживанні згідно з інструкцією оператора ринку замінює щоденний раціон харчування.

Спортивне харчування – згідно чинному законодавству, в залежності від складу, класифікується як харчовий продукт, або як дієтична добавка.

Дитяче харчування – це харчовий продукт, призначений центральним органом виконавчої влади в сфері охорони здоров’я для спеціального дієтичного споживання, спеціально перероблений або розроблений для забезпечення задоволення дієтичних потреб дітей грудного та раннього віку. Даний вид харчового продукту регулюється Законом України “Про дитяче харчування”.

Функціональне дитяче харчування – це дитяче харчування, що містить в якості компонента лікарські засоби та / або пропонується для профілактики або пом’якшення перебігу хвороби дитини з особливими дієтичними потребами, в тому числі в разі вроджених або придбаних порушень засвоєння окремих харчових речовин, їх непереносимості та / або при певних захворюваннях.

Реєстрація БАД, медичного харчування і харчових продуктів для контролю ваги в Україні спрощена, однак оператори ринку (супермаркети, аптеки, спеціальні магазини) практично завжди вимагають у постачальника пакет документів, що підтверджує виконання вимог щодо безпечності та якості продукту.

Реєстрація дитячого харчування в Україні є обов’язковою вимогою для ввезення та продажу. Під час реєстрації проводяться дослідження зразків, оформляється Висновок компетентного органу та затверджується маркування.

Для всіх харчових продуктів в серпні 2019 року набули чинності нові вимоги до маркування, які встановили розмір мінімального шрифту на упаковці, виділення алергенів та ін.

 

Компанія “Кратія” пропонує комплекс робіт для реєстрації в Україні БАД, медичного харчування, продуктів для контролю ваги та продуктів дитячого харчування. В результаті нашої роботи Ви отримуєте повний комплект дозвільної документації, маркування та рекомендації, необхідні для ввезення та реалізації продукції на території України.

Попередні консультації ми надаємо безкоштовно, дзвоніть нам за телефоном +38 (068) 064-78-31+38 (044) 223-61-67, або пишіть на е-мейл info@cratia.ua, або приїжджайте на зустріч безпосередньо до нашого офісу.

Ми професійно виконуємо реєстрацію лікарських засобів, оцінку відповідності медичних виробів, сертифікацію косметики, засобів для дезінфекції та спеціальних харчових продуктів в Україні.
Найкраще про нашу експертизу та якість роботи можуть розповісти наші партнери, міжнародні корпорації та національні виробники. За більш ніж 15 років роботи ми виконали роботи для:

  • понад 150 виробників лікарських засобів та активних субстанцій,
  • понад 800 виробників медичних виробів та техніки,
  • понад 300 виробників спеціальних харчових продуктів та косметичних засобів.
Необхідна консультація?
Залиште заявку і ми зв’яжемось з Вами: