Наказом МОЗ України від 19.07.2024 р. № 1264 затверджено зміни до Порядку нотифікації (надання) інформації про косметичну продукцію (далі – Порядок), затвердженого МОЗ України від 18.12.2023 р. № 2147. Порядок визначає механізм нотифікації (надання) інформації про косметичну продукцію, що відповідає вимогам Технічного регламенту на косметичну продукцію, та процедуру формування та ведення Системи електронної нотифікації (надання) […]
Введення обов’язкового маркування з використанням одиниць Міжнародної системи СІ (SI)
З 1 січня 2019 року на маркуванні всієї продукції, що вводиться в обіг на території України, символи повинні бути вказані згідно з Правилами, затвердженими Наказом Мінекономрозвитку№914. А саме – одиниці виміру повинні бути вказані з використанням одиниць Міжнародної системи СІ (SI), для прикладу:
- мг – mg,
- мл – ml,
- Гц – Hz.
Дія Наказу 914 поширюється на всі види медичної продукції, яка містить на маркуванні одиниці виміру, в тому числіна:
- лікарські засоби;
- медичні вироби;
- косметичні продукти та дієтичні добавки, включаючи харчові продукти для спеціальних медичних цілей, а також харчові продукти для контролю ваги.
Найгірша ситуація з лікарськими засобами, так як внесення змін до тексту маркування упаковки вимагає подачі Заявки, оплати експертних робіт, проведення відповідної експертизи, отримання позитивного рішення, підписання Наказу і потім- внесення оновлених макетівв ЕАС ДержЛікслужби.
Однак незрозуміло, як вказувати склад в самому реєстраційному свідоцтві, інструкції, МКЯ. Чи потрібно вказувати, що маркування виконане не тільки українською, але і латинською(грецькою) мовами? Є безліч інших недоречностей із законодавчими актами.
За нашою інформацією, жоден виробник лікарських засобів не привів маркування у відповідність з вимогами Наказу 914.
29 жовтня 2018 Мінекономрозвитку України на своєму веб-сайті опублікував проект наказу” Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 4 серпня 2015 № 914” (у вкладенні). Зміни передбачають продовження перехідного періоду до 01.01.2021 року (відстрочка обов’язкового застосування Наказу№ 914 на 2 роки) для всієї продукції.
Посилання: https://bit.ly/2CPsiIy
Припускаємо, що дані зміни будуть прийняті до кінця цього року або в перших числах нового року.
P.S.:для всіх виробників медичних виробів; дієтичних добавок, включаючи харчові продукти для спеціальних медичних цілей, а також харчові продукти для контролю ваги; косметики ми наполегливо рекомендуємо приводити маркування у відповідність.Так як зміни в маркування не проходять сім кіл експертиз, а знаходяться виключно в зоні відповідальності виробника, то індульгенції, як для ліків, може і не бути.