Консультація

Маркування упаковки і її реєстрація

До введення в обіг на упаковці косметичної продукції повинна бути розміщена потрібна інформація, що відповідає вимогам Технічного регламенту на косметичну продукцію та іншим законодавчим актам. Маркуванню підлягає кожна індивідуальна косметична продукція.
 
Інформація повинна бути видимою, розбірливою і незмивною, може розміщуватися шляхом нанесення стікера, на вкладці (листівці), бирці чи картці.
 
Мова маркування – державна (українська). Поряд з текстом українською мовою може розміщуватися інформація іншими мовами. Також дозволено використання абревіатур чи символів.
 
Макети упаковки (графічний файл та/або фотографія) підлягають реєстрації в компетентному органі.
 
Відповідальність за відповідність маркування вимогам Технічного регламенту несе Відповідальна особа. Розповсюджувач (кожний суб’єкт в ланцюзі постачань, крім виробника чи імпортера) зобов’язаний переконатися у наявності інформації, що вимагається на маркуванні, до надання продукту на ринку. 

З 2006 року ми професійно виконуємо роботи із сертифікації косметичної продукції в Україні, маємо глибокі знання українського і європейського законодавства, практичний досвід їх застосування. Наші послуги:

Наші фахівці відмінно володіють законодавством, листуються англійською мовою, мають великий досвід і зможуть відповісти на всі запитання. Почавши співробітництво з нами – Ви отримаєте якісний, професійний і швидкий результат.

Інформація на маркуванні

Відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», мова маркування – українська. Інші мови допускаються.
 
Інформація для нанесення на маркування зокрема включає наступне:

  • найменування і місцезнаходження відповідальної особи;
  • країна походження для імпортної продукції;
  • номінальний вміст у одиницях маси чи об’єму, або кількість одиниць, якщо маса чи об’єм не має значення;
  • дата мінімального терміну придатності і символ, або фраза «використати до»; 
  • умови зберігання і/або умови, при дотриманні яких гарантується встановлений термін придатності;
  • за потреби період часу після відкриття, протягом якого продукція є безпечною і може бути використана без шкоди для споживача (вказується символом);
  • запобіжні заходи;
  • особливості продукції, призначеної для професійного використання;
  • номер виробничої партії (серії) або дані для ідентифікації;
  • призначення косметичної продукції, якщо це не очевидно;
  • список інгредієнтів («інгредієнти» або «склад») у порядку зменшення їх масової долі, включаючи наноматеріали і барвники, з використанням загальноприйнятої номенклатури косметичних інгредієнтів (INCI);
  • назва та адреса виробника;
  • дата виробництва;
  • якщо продукт може бути небезпечним для здоров’я, майна, або для навколишнього середовища – то інформацію про такі властивості і можливі наслідки.

При використанні у складі косметичної продукції інгредієнтів, барвників, консервантів і УФ-фільтрів, внесених у Додатки 3-6 Технічного регламенту, на маркування повинні виноситися відповідні умови і застереження. 
 
Маркування косметичної продукції не повинно містити інформацію, торгові марки, фотографії чи зображення, які можуть дати підстави вважати, що продукція має характеристики чи властивості, якими вона володіє.
 
На маркуванні може бути вказана інформація про те, що продукція та її інгредієнти не досліджувалися на тваринах.

Символи для маркування косметичної продукції

Технічний регламент встановлює графічні символи, використання яких дозволяє не дублювати інформацію на різних мовах:

Дивись інформацію у супровідних матеріалах

Період після відкриття упаковки

Мінімальний термін придатності

Одиниці вимірювання

Одиниці вимірювання на маркуванні косметичної продукції повинні бути відображені з використанням Міжнародної системи одиниць SI, згідно з вимогами Наказу Мінекономрозвитку від 04.08.2015 р. №914.

Реєстрація макетів упаковки (графічних файлів)

При введенні в обіг косметичної продукції Відповідальна особа нотифікує (реєструє) графічний файл маркування і, за потреби, фотографію упаковки. Компетентним органом, відповідальним за реєстрацію графічних файлів, є Міністерство охорони здоров’я України.

Наші послуги і роботи

Компанія «Кратія» надає повну регуляторну підтримку та супроводжує на всіх етапах розміщення косметичної продукції на ринку України:

Ми володіємо потрібними знаннями і досвідом проведення робіт, відмінно говоримо і пишемо англійською. Ми візьмемо на себе керівництво і організацію процесу, допоможемо сформувати пакет документів і провести процедуру в стислі терміни.

Попередні консультації ми надаємо безкоштовно, дзвоніть нам за телефоном +38 (068) 064-78-31+38 (044) 223-61-67, або пишіть на е-мейл info@cratia.ua, або приїжджайте на зустріч безпосередньо до нашого офісу.

Ми професійно виконуємо реєстрацію лікарських засобів, оцінку відповідності медичних виробів, сертифікацію косметики, засобів для дезінфекції та спеціальних харчових продуктів в Україні.
Найкраще про нашу експертизу та якість роботи можуть розповісти наші партнери, міжнародні корпорації та національні виробники. За більш ніж 15 років роботи ми виконали роботи для:

  • понад 150 виробників лікарських засобів та активних субстанцій,
  • понад 800 виробників медичних виробів та техніки,
  • понад 300 виробників спеціальних харчових продуктів та косметичних засобів.
Необхідна консультація?
Залиште заявку і ми зв’яжемось з Вами: